Přeskočit na obsah
Accueil » JAK PĚSTOVAT PAPRIKY DOMA: TAJEMSTVÍ HOJNÉ PRODUKCE

JAK PĚSTOVAT PAPRIKY DOMA: TAJEMSTVÍ HOJNÉ PRODUKCE

    Pokud chcete vědět, jak pěstovat papriky doma a mít bohatou úrodu, pak se pečlivě řiďte těmito radami: jen tak bude tato zelenina růst v hojnosti.

    Jak pěstovat papriky doma

    Come coltivare i peperoni a casa
    Jak pěstovat papriky doma s minimálním úsilím? Zde je tajemství, které vám umožní přinést tuto zeleninu na váš stůl v hojném množství. Zde jsou tipy, kterých si musíte vážit.

    ZELENINOVÁ ZAHRADA DOMÁCÍ VELIKOSTI
    V žádném případě není pravda, že potřebujete mnoho hektarů půdy nebo velkou zahradu, abyste mohli pěstovat ovoce a zeleninu. Existují druhy rostlin, které mohou stejně dobře růst i v bytě nebo na domácím balkoně.

    Balkonová zeleninová zahrada

    Orto su balcone
    Znáte rostlinu mandarinku čínskou? Je malá, nevyžaduje žádnou zvláštní péči a může přinášet šťavnaté plody, i když ji umístíte na terasu nebo do světlého koutu domu.

    Samozřejmě existují i rostliny, které pro svůj růst potřebují více prostoru, jako jsou například rajčata, která mohou v závislosti na odrůdě dosáhnout výšky přes jeden metr. V takovém případě by bylo dobré vysadit tyto rostliny na poměrně velkou zahradu nebo zeleninový pozemek.

    A co třeba papriky? Zelenina, kterou Italové velmi milují, se hodí k přípravě zdravých a chutných pokrmů. Věděli jste, že si tuto rostlinu můžete vypěstovat i doma? Zde jsou všechny tipy pro zdravou a bohatou úrodu.

    Jak pěstovat papriky doma: Neomylná technika
    Mezi nejkonzumovanější a nejoceňovanější zeleninu v Itálii patří papriky, které lze pěstovat i doma, věděli jste to? Prozradíme vám ještě víc: patří mezi nejjednodušší a nejvděčnější plodiny, co se týče výnosů, ale pouze pokud dodržíte několik přesných pravidel.

    Rostlina papriky

    Pianta di peperoni
    Dnes se dozvíte, jak právě papriky vypěstovat doma, a to v krátkém čase a s bohatou úrodou. Chceme se s vámi podělit o spolehlivý prostředek, který vám na stůl přinese spoustu paprik.

    Chcete-li tento postup uvést do praxe, musíte si nejprve koupit papriku v zelinářství nebo v supermarketu. Rozřízněte ji napůl a posbírejte všechna semena uvnitř.

    Případně si můžete semena paprik koupit přímo v obchodě. Jak v prvním, tak v druhém případě nebude třeba čekat, až semena zaschnou, ale můžete ihned přistoupit k výsevu.

    Pořiďte si poměrně velký květináč a naplňte jej zahradní zeminou s organickým hnojivem, jako jsou například nasekané vaječné skořápky. Dbejte na to, aby byla půda dostatečně vlhká a dobře odvodněná, protože papriky nesnášejí stagnující vodu.

    Nyní budete muset začít rozprostírat semínka paprik do půdy, kterou jste vložili do květináče, a jednou denně je zalévat: již po třech dnech začnete pozorovat malé zelené výhonky.

    Nezapomeňte umístit květináč se semeny paprik na chladné, světlé, ale ne příliš světlé místo, kde na klíčky přímo nedopadají sluneční paprsky.

    To, co se stane po pouhých 7 dnech, je ještě neuvěřitelnější: semenáčky už mají vyvinuté kořeny a jsou připraveny k dalšímu růstu. Přemístěte tedy květináč na teplé a světlé místo a nezapomeňte půdu alespoň jednou denně zalévat, a to každý den.

    Po 15 dnech od prvního výsevu můžete přidat organické nebo biologické hnojivo, které rostlinám pomůže rychleji růst. Pokud chcete mít velké, zdravé papriky s lesklým přírodním zbarvením, měli byste rostlinu vždy udržovat na slunném místě a denně ji zalévat.

    Technika domácího pěstování paprik

    Tecnica per coltivare peperoni a casa
    Pokud je naopak slunečního světla nedostatek, rostlina vyroste vysoká, ale slabá a snadno se zlomí, čímž se produkce paprik zastaví. Paprika je rostlina, která potřebuje hodně živin, proto ji nezapomeňte alespoň jednou za 15 dní přihnojit.

    Po 25 dnech budou sazenice již dostatečně velké, abyste je mohli seříznout a zasadit do samostatných květináčů. Vezměte tolik květináčů (menší velikosti), kolik sazenic je třeba zasadit. Naplňte je vlhkou pohnojenou zeminou, udělejte brázdy a rostliny zahrabte. Vždy pravidelně zalévejte alespoň jednou denně. Po měsíci začnete na rostlinách pozorovat první barevné papriky!

    Tipy pro zdravé a bujné rostliny paprik
    Chcete-li mít rostlinu papriky, která vám přinese spoustu plodů, musíte se řídit těmito radami.

    Tipy pro bohaté papriky

    Consigli per avere peperoni in abbondanza
    Vždy mějte na paměti, že:papriky musíte zalévat alespoň jednou denně, a to každý den;
    nejlepší doba pro zalévání je brzy ráno;
    ideální teplota pro pěstování paprik je mezi 21° a 32°.
    Pokud se budete řídit našimi radami a budete v praxi používat techniku, kterou jsme vám vysvětlili, nebudete mít žádné problémy: vaše papriky porostou silné a zdravé, ale především budete mít ekologickou a bohatou úrodu.